Ratanové květináče

Počet produktů: 68

Zobrazení 1-20 z 68 položek

Aktivní filtry


Ratanové květináče

Květináč z ratanu je v poslední době velice oblíbenou dekorací do interiéru i exteriéru. Přírodní materiál působící venkovským a rustikálním dojmem elegantně a stylově doplní například balkon, zahradu nebo terasu.

Není plast jako plast, aneb umělý ratan jako přesná imitace

Pod pojmem plastový ratanový květináč si jistě představíme nepříliš dekorativní prvek působící lacině. V případě tohoto typu květináčů je tomu jinak. Umělý ratanový květináč je zajímavým doplňkem každé květiny. Květináč z umělého ratanu, jehož povrch dokonale kopíruje pravý přírodní ratan, je vhodný zejména do venkovních prostor. Umělý ratan nazývaný též polyratan je módním trendem ve výrobě zahradního nábytku a dekorací. Plastové ratanové květináče i umělé ratanové truhlíky na květiny vynikají výbornými vlastnostmi. Materiál je velice odolný vůči okolním vlivům, povětrnostním podmínkám a vůči škůdcům, plísním i houbám.

Vlastnosti polyratanu

  • Pružnost a pevnost kvalitního plastu
  • Vysoká odolnost
  • Věrohodná imitace přírodního ratanu
  • Snadná údržba
  • Elegance, styl, praktičnost

Květináč dělá květinu a ratanový obal dodá květině styl

Ratanové květináče jsou krásným doplňkem květiny a podtrhují její charakter. Aby však květina působila tím správným dojmem, je potřeba zvolit ten správný květináč co se týká velikosti a tvaru a v neposlední řadě je potřeba brát v úvahu i umístění květiny. Z tohoto důvodu správně vybíráme mezi zahradními květináči a těmi hodícími se spíše do interiéru Podle typu pěstované rostliny nabízíme ratanové květináče kulaté nebo ratanové květináče hranaté a to v mnoha různých rozměrech a barevných provedeních. V nabídce máme také ratanové obaly na květináče. Kulatý ratanový obal na květináč nikdy nezevšední, a je stále velice oblíbený. Hranaté obaly na květináče zaujmou především nevšedním designem.

Ratanové truhlíky s čerstvými bylinkami lahodí oku

Jestliže si chceme zpříjemnit venkovní posezení květinovým zátiším, jsou umělé ratanové květináče tou správnou volbou. Na zahradu či na schodiště se hodí vysoké ratanové květináče z důvodu dostatku místa pro prostorově náročnější druhy květin. V některých případech hledáme spíše než dekoraci květináče vhodné pro pěstování bylinek nebo balkónových rostlin. Pro tyto účely se hodí například umělé ratanové truhlíky. Truhlíky z umělého ratanu je opět možné zakoupit v několika variantách velikostí a celkového provedení. Velice oblíbené jsou závěsné ratanové truhlíky využívané nejčastěji jako balkonová dekorace. Závěsný ratanový květináč je opatřen integrovanou miskou a háky pomocí kterých truhlík z umělého ratanu pohodlně zavěsíme například na zábradlí.

Samozavlažovací ratanové květináče jsou skvělým pomocníkem pro pěstitele

Při pěstování rostlin se nám často stane, že zapomeneme na zálivku, nebo ji naopak aplikujeme v přehnaném množství. Následkem jsou nezdravě vypadající rostliny, v krajním případě nulová úroda. Ideální možností je proto použít pro pěstování ratanové samozavlažovací truhlíky a květináče. Z tohoto důvodu nabízíme samozavlažovací vložky, pomocí kterých jednoduše vytvoříte samozavlažovací květináč nebo samozavlažovací ratanový truhlík usnadňující pěstování.

arrow_upward